Єпископ Львівський і Галицький Філарет: Я вірю, що ми зможемо налагодити діалог прощення і прямування назустріч один одному

Єпископ Львівський і Галицький Філарет, який увійшов до складу новоутвореної комісії для діалогу з представниками УПЦ КП та УАПЦ, прокоментував "УНІАН- Релігії" рішення Священного Синоду Української Православної Церкви від 24 лютого.

Сьогоднішнє засідання Священного Синоду зняло напругу суспільства, яке було спровоковане ймовірним релігійним протистоянням. Як бачимо, священноначалля Церкви запевнило український народ в тому, що причин для конфлікту на релігійній основі немає і бути не може, оскільки біль розколу українського Православ’я щемить серця багатьох. За словами Блаженнішого Митрополита Володимира: «Це рана, яка постійно кровоточить», - і місія ієрархів нашої Церкви зробити все, щоб її вилікувати.

У журналах Синоду зазначено, що УПЦ готова продовжити діалог, оскільки мова про подолання розколу ведеться постійно – можливо не так стрімко, як того хотілося б, та все ж він є! Церква – це не громадська організація і не політична партія, яка керується земними законами. Церква – це Тіло Христове, і якщо наше тіло має рану – ми намагаємося прискіпливо її лікувати, вилучивши причину, застосовуємо всі можливі способи, які не суперечать законам медицини. Так само ми повинні прискіпливо займатися лікуванням рани на Тілі Христовому відповідно до канонів, які мусять бути пріоритетом у веденні діалогу з представниками УПЦ КП і УАПЦ. Тому дуже хочеться, щоби й ієрархи , й народ Божий це усвідомлювали і не допустили жодних провокацій з приводу продовження нашого діалогу.

Я вірю в те, що насправді ми зможемо налагодити не діалог взаємозвинувачень, а діалог прощення і прямування на зустріч один одному. Усі ми є громадянами однієї держави і дітьми одного Бога! А це означає, що ми повинні бути зацікавленні у тому, щоби кожен був почутий на цьому нелегкому шляху, щоби ми залишили своїм прийдешнім поколінням живий приклад всепрощення і любові.

Будучи православним єпископом Галичини констатую, що на своєму рівні, на Львівщині, ми навчилися шукати конструктив у спілкуванні  між конфесіями і говорити як брат з братом. У складний момент для кожної із наших конфесій, ми готові допомогти і стати на оборону наших цінностей – цей приклад має послужити і діалогу на загальнодержавному рівні і ми про це будемо свідчити. Вірю, що цей діалог має принести плоди, які нам благословить Господь по нашим молитвам.

Записала Марія Проскура, "УНІАН-Релігії".