23 жовтня 2021 року в ефірі телеканалу «Інтер» вийшов тридцять другий випуск нового сезону щотижневої програми «Слово Предстоятеля», в якій Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звертається з духовною настановою до глядачів. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

 

 

Предстоятель розповів про справжню жертовну любов – любов до Бога і до ближніх.

За словами Архіпастиря, у монастирі монах постійно бореться зі своїми пристрастями і гріхами, проти диявола, який спокушає його, проти гріховного зла, який світ пропонує людині, виховуючи в собі жертовну любов.

Звичайно, як зауважив Блаженніший владика, у цій боротьбі бувають і перемоги, і поразки. Але Бог попускає поразки не дарма, часто вони корисніші за перемоги. «Падіння ведуть людину до глибокого смирення, в якому вона віддається повністю в руки Божі», – додав він.

Його Блаженство розповів про один випадок, який стався з нею декілька років тому.

Монахиня мала послух поїхати на ринок і купити якісь речі для обителі. Коли вона їхала околицею міста, то побачила двох чоловіків, які несли на руках дівчинку років чотирьох. Дитина виривалася і плакала. Чоловіки забігли в якесь напівзруйноване приміщення заводу чи фабрики. Серце монахині, як стріла, пробила серце думка, що це, напевно, злодії викрали дитину. Вона вийшла з машини і побігла за ними.

«Зайшовши до приміщення, вона побачила дівчинку запертою в клітці, а чоловіків за прийманням наркотиків. Монахиня закричала: “Поверніть мені дитину!”, – продовжив розповідати Предстоятель. – Чоловіки подивилися на неї і сказали: “Йди звідси, якщо хочеш бути живою”. Але вона стала кричати ще голосніше. Один із них вихопив сокиру і побіг за монахинею. Вона бігла і голосно кричала людям, але нікого не було поруч. Тут вона побачила патрульну машину, підбігла і розповіла все поліцейським. Патрульний подивився на неї і не повірив: “Я займаюся дорожнім рухом, для цього треба звертатися до кримінальної поліції”. Але монахиня впала в таку істерику, що поліцейський взяв рацію і викликав підмогу. Поліцейські зайшли з монахинею до заводського приміщення, але там вже нікого не було… Вони стали опитувати людей, і знайшлися свідки, які бачили таких чоловіків. Поліція наздогнала та арештувала злодіїв. Дівчинка була непритомною…».

Після цього одразу приїхало телебачення і запросило монахиню на передачу розповісти про подвиг – порятунок дитини. Але монахиня відмовилася виступати на телебаченні.

«Останні слова журналістів мені незручно говорити, бо вони стосуються й мене. Вони сказали: “А звідки ти така з’явилася, хто тебе таку виховав, що ти не хочеш по ТБ виступати, напевно, Онуфрій?” (Вони мали на увазі мене.) Але монахиня нічого не відповіла і пішла. Так, я її знаю, але я її не виховував. Її виховала Православна Церква, Православна віра. Ця віра навчила її любити Бога і ближнього, любити жертовною любов’ю, яка не є байдужою до горя людського», – наголосив владика.

У той самий час, як спіймали злодіїв, до поліції надійшла заява від жінки, в якої з дитсадку викрали дитину. Нею якраз виявилася ця 4-річна дівчинка, яку врятувала монахиня. «Потім був суд, монахиню викликали як свідка. Викрадачам дали по 15 років. Дитина зростає на радість матері і нам також», – завершив історію Архіпастир.

Насамкінець Блаженніший Митрополит Онуфрій підсумував: «Ті люди, які борються з собою, з гріхом, з дияволом, наповнюються Божественною любов’ю, любов’ю до Бога і до ближнього. Ми живемо не в монастирях, в миру, але також маємо виховувати в собі жертовну любов і до Бога, і до ближнього. Ця любов робить наше життя красивим на землі і допомагає долати труднощі, складнощі, які зустрічаємо на нашому шляху, підтримувати один одного у ті важкі хвилини, коли хтось потребує нашої допомоги. Нехай Господь береже кожного з нас і змушує і молитися, і постити, і любити, і прощати!»

Нагадаємо, з 27 жовтня 2018 р. по 9 листопада 2019 р. вийшло 55 передач у рамках програми «Слово Предстоятеля». У кожному випуску Блаженніший Митрополит Онуфрій тлумачив уривок з Євангелія, який читався в храмах під час Літургії в найближчу неділю. Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ готував текстову версію кожної з програм.

Архівні записи передач можна знайти на сайті та YouTube-каналі «Інтера» за посиланням.