Різдвяне послання 2017

 

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ

ЄПИСКОПА ЛЬВІВСЬКОГО І ГАЛИЦЬКОГО ФІЛАРЕТА

всечесному духовенству,

боголюбивому чернецтву і всім вірним чадам

Львівської єпархії Української Православної Церкви

 

«Христос – у плоті! З трепетом і радістю возвеселіться!

З трепетом – з причини гріха, з радістю – з причини надії!»

Святитель Григорій Богослов

 

Сердечно вітаю вас із величним святом Різдва Христового, з торжеством єднання Неба і землі через таємниче народження в світ Богомладенця!

Дивною таємницею є народження людини. Зустріч з новонародженим немовлям для нас завжди є дотиком до сокровенного божественного дійства.

Нині ж всі ми, ведені Віфлеємської зіркою, радісно прямуємо до ясел Божественного Немовляти – Господа нашого Іісуса Христа: Бог втілився, щоб оновити світ, щоб люди «мали життя – і мали вдосталь» (Ін. 10:10). Святий апостол і євангеліст Лука повторює нам слова Ангела про те, що в граді Давидовому «народився сьогодні… Спаситель, тобто Господь Христос...» (Лк. 2: 10-12). Наскільки великі невимовне милосердя і безмежна любов Господа: Творець неба і землі зійшов на землю, щоб відкрити Себе людям і вказати нам шлях до Царства Небесного.

Різдвяні молитви нашої Святої Церкви є продовженням того славослів'я, яке в чудову Різдвяну ніч ангельським співом сповістило на весь світ: «Слава в вишніх Богу, і на землі мир, в людях благовоління» (Лк. 2:13-14). У Різдві Христовому Всевишній Господь явив людству велику таємницю Втілення Сина Божого, бо «днесь Бог на землю прийшов, і людина на Небеса зійде».

Але чи весь нинішній світ зустрічає народження Сина Божого? Чи бачить він духовними очима Його зірку на Сході, чи чує він ангельський спів з Небес і прагне вклонитися Йому, чи навпаки: слідом за Іродом і його стривоженим оточенням хоче знищити і саму пам'ять про Нього в серцях людей?

Настає сімнадцятий рік третього тисячоліття християнської ери, але чи стало ближчим, відчутнішим для умів і сердець людських – пришестя у світ Сина Божого? Чи дійшов до нашого слуху з глибини століть Його люблячий голос: «Я з вами в усі дні до закінчення віку» (Мф. 28:20)?

Наша страшна дійсність свідчить, що світ духовно осліп і є глухим до сприйняття Бога Любові. Людство втрачає здатність своїм безбожним поглядом бачити Христа, не чує Небесного співу ангелів, не йде вклонитися Богомладенцю, не хоче або неспроможне помітити час Його приходу. Христос наче став непотрібним світові, який власними зусиллями може перетворитися лише на пекло... І це може статися найближчим часом, якщо тільки люди не покаються і не навернуться до Бога. Щире покаяння в своїх гріхах перед Богом – єдиний засіб збереження миру і продовження людського роду на землі: «Покайтеся, поверніться до Бога, і будете жити», – звертається до людей Святе Письмо (Іез. 18:30-32).

І тому сьогодні кожен з нас, для кого Господь – Отець Небесний, обов'язково повинен принести до Віфлеємських ясел свій дар – любов: любов до всіх людей, що нас оточують, любов взаємну, любов гарячу і дієву, бо «з того дізнаються всі, що ви Мої учні, коли любов матимете між собою» (Ін. 13: 35).

Поруч з нами завжди є ті, хто страждає, сумує, впадає у відчай, хто старий і немічний, хворий, кому важко і самотньо. Нам, християнам, необхідно зрозуміти, що там, де немає любові, взаємної підтримки і відповідальності, готовності все життя принести в дар тим, кого любиш, там немає ні щастя, ні радості, ні повноти буття. Господь і Спаситель чекає від вірних чад Святої Церкви добрих плодів – результатів любові і милосердя до наших ближніх.

Всіх вас, дорогі мої, ще раз сердечно вітаю зі святом Різдва Господа нашого і Спасителя! Народжений у Віфлеємі Богочоловік Христос нехай благословить всіх нас в прийдешньому новому році миром, здоров'ям і успіхом у всякому доброму ділі! Хай принесе Він у наші родини радість від життя в злагоді, любові і Його правді.

У це священне свято звертаю до вас слова святого апостола Павла: «брати, радійте, вдосконалюйтеся, втішайтеся, будьте однодумні, майте мир - і Бог любові та миру буде з вами» (2 Кор. 13:11). Амінь.

 

Христос рождається!

Славіте!


+ ФІЛАРЕТ

ЄПИСКОП ЛЬВІВСЬКИЙ І ГАЛИЦЬКИЙ

м. Львів

Різдво Христове 2016/2017